Masaüstü Simgeleri Nerede ve Nasıl Eklenir?

Kurdunuz Windows 10 unuzu ve ilk açılış yapıldı masaüstü geldi. Allah Allah Allah. Bom boş ya bu ekran. Bu masaüstü simgeleri, bu masaüstü ikonları nerede? Bilgisayarıma nasıl gireceğim. Çöp kutusu nerede? ( abartma çöp kutusu geliyor zaten ) Aman Allahım ağ ayarları yok. Ben şimdi nasıl DNS gireceğim , ip sabitleyeceğim… Nerede bu ikonlar, nerede bu simgeler?

Bunlar ve benzeri dertleri çekenlerdenseniz buyurun size çözümler.

Yöntem 1:

Bu yöntem biraz uzun ama basit. Masaüstünde boş bir alana farenizin sağ tuşu ile tıklayın çıkan liste menüden kişiselleştirme kısmına farenizin sol tuşu ile tıklayarak açın. Açılan ayarlar ekranından sol taraftan temalar kısmına farenizin sol tuşu ile tıklayınız. Karşınıza çıkan yeni ekranda sağ tarafta Masaüstü Simge Ayarları menüsünü göreceksiniz. Buraya tıklayın ve açılan ekrandan masaüstüne eklemek istediğiniz Windows’un izin verdiği tüm simge yada ikonları ekleyebilirsiniz.

Yöntem 2:

Bu yöntem aslında üstteki yöntem ile benzerlik taşımakta. Ekranınızın sol alt köşesindeki başlat menüsüne farenizin sağ tuşu ile tıklayın. Açılan liste menüden ayarlar kısmına tıklayın. Karşınıza windowsun denetim masasının yerine koymaya çalıştığı ayarlar ekranı gelecektir. bu ekranda kişiselleştirme kısmına tıklayın. Açılan kişiselleştirme ekranında yine soldaki temalar kısmına tıklayın. Açılan ekranda ya sağ altta yada sayfanın en altında masaüstü simge ayarları yazısına tıklayın. Açılan ekrandan masaüstüne eklemek istediğiniz Windows’un izin verdiği tüm simge yada ikonları ekleyebilirsiniz.

Yöntem 3:

Bu yöntemde direk ekranınızın sol alt köşesindeki arama kısmına tıklayın ve “masaüstü simge ” yazın. Sonuçlardan Temalar ve ilgili ayarlar kısmına tıklayın. Açılan pencerede sağda yada en altta masaüsüt simge ayarlarını göreceksiniz. Burada dikkat etmeniz gereken iki nokta var:

Birincisi alttaki resimde de göreceğiniz gibi aradığınız kelimeler direk çıkmıyor. Sizin tıklamanız gereken arama sonucundaki “Temalar ve ilgili ayarlar” kısmı. İkinci nokta ise “masaüstü” kelimesini “masa üstü” şeklinde ayrı yazmamak ve “masaüstü simge ayarları değil sadece “masaüstü simge olarak yazmak. Yoksa arama size sonuç bulamıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir