Adobe Creative Cloud Yüklenen Programların Varsayılan Dilini Değiştirme?

Son yıllarda internet hızlarının artması bulut tabanlı mimarilerin de hızla gelişmesine ön ayak oldu. Bu gelişme ile birlikte teknoloji tabanlı mesleklerin ve hizmetlerinde gelişmesi artan bilgisayar kullanımı ile birlikte gerekli yazılımlara erişimi de kolaylaştırdı.

Bu yazılımların üreticilerinden en önemlilerinden biri olan Adobe portföyündeki Photoshop, Illustrator, Indesign ve Dreamweaver gibi sektörlerinin önde gelen yazılımlarını aylık yıllık ödemeler ile sunuyor. Bu yazılımları Adobe üzerinden aldığımızda bilgisayarımıza yüklemeleri yapabilmemiz için Adobe Creative Cloud Desktop yazılımını kullanmamız gerekiyor.

Sorunda tam burada başlıyor. Creative Cloud Desktop yazılımını kurduğumuzda dilimizi Türkçe olarak algıladığından indireceğimiz tüm programlarda varsayılan olarak Türkçe iniyor. Burada varsayılan dili İngilizce yapmak ve indirilen programın istediğiniz dilde olmasını sağlamak için Creative Cloud Desktop uygulamasının ana ekranını açın. Adobe Creative Cloud hesabınız ile oturum açın. Oturum açtıktan sonra açılan ana ekranda sağ üstte tercihler kısmına gelin. (Dişli ile gösterilen simge) Yeni açılacak pencerede soldaki sütundan “uygulamalar” menüsüne gelin. Bu menüde aşağı doğru inerseniz “Yükleme” kısmında “varsayılan yükleme dili” ayarı altından istediğiniz dili seçebilirsiniz. İşler garanti olsun diye Adobe Ceative Cloud uygulamasından çıkış yapın ve tekrar açın. Artık indirdiğiniz uygulamalar her zaman seçtiğiniz dilde inecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir